neděle 27. září 2015

Hvězdy nám nepřály

Autor: John Green
Originální název: The Fault in Our Stars
Beletrie
Počet stran: 240

Nevyhledávám bestsellery, protože většinou nejsou až tak perfektní, jaký je o nich mediální obraz.  Také proto jsem dlouho odolávala této knize. Nakonec jsem podlehla a nelituji toho.

Kniha o dvou teenagerech, pro které slovo rakovina není cizí nebo abstraktní pojem. Hazel je šestnáct let a trpí nádorovým onemocněním. Na podpůrné skupině potkává Augusta, který o rakovině ví také své. Přišel kvůli ní o nohu. Tito dva mladí lidé se do sebe zamilují a žijí svou lásku a život až do konce.

Kniha se snaží být humorná, ne vždy se to úplně podaří. Co se knize však nemůže upřít je čtivost. Stránky vám pod rukama doslova samy utíkají a vy toužíte číst dál a dál. Zprvu se mi kniha zdála průměrná. Hezky napsaná. Zajímavá, ale průměrná. Poslední 4/5 díla mě však pohltily. A pohřební řeč Augustova kamaráda před Augustem samotným v kostele, mě doslova rozsekala (Kdo knihu četl, asi ví, o čem mluvím. Kdo nečetl, jděte do toho!). Poslední desítky stran jsem samozřejmě decentně slzela a nuceně dělala v četbě přestávky, abych se nerozbrečela definitivně.

Rozum mi říká, abych o díle napsala více, ale cit protestuje. Budu se držet intuice a tento článek nebudu uměle natahovat. Neboť občas slova nedokáži popsat vše. Zkrátka a dobře, knihu si přečtěte!

82%

Žádné komentáře:

Okomentovat