sobota 7. listopadu 2015

Stalker

Autor: Lars Kepler
Originální název: Stalker
Detektivní román
Počet stran: 600

Průměr. Tímto slovem bych označila knihu manželské dvojice skrývající se pod pseudonymem Lars Kepler. Stalker je vlastně detektivka, ve které se pokoušíte uhádnout vraha nevinných žen. Já jsem si stalkera představovala jinak. Jako muže, který stále dokola otravuje jednu ženu až jí nakonec skrz svou zhrzenou duši zabije. V tomto díle ženy nemají ani tušení, že je někdo sleduje, dokud je nepříjde zabít.

První polovina knihy mi nepřišla napínavá. Nenutilo mě to jako u jiných děl stále číst. Dokonce jsem se musela nutit pokračovat. Druhá polovina knihy je o poznání lepší a ke konci se napětí stupňuje a konečně máte touhu číst dál a dál. Ač by se mohlo zdát, že šest set stránek je strašně moc, díky napětí v druhé části knihy není dočtení Stalkera žádná tragédie ani mučení. 

Na to, kdo je skutečným stalkerem, jsem nepřišla sama a musela jsem si počkat na odhalení. Postava vraha mě trošku zklamala, myslela jsem, že to bude někdo "lepší." :D Ale plus pro knihu je to, že vrah nebyl předvídatelný a prvoplánový.

Celkové hodnocení knihy je, jak už jsem psala na začátku, průměrné. Přispívá k tomu i fakt, že ve mě kniha nevyvolala ani tolik strachu, abych si večer při čtení zatáhla žaluzie na okně. Takže slabší kousek. :) U takových Sériových vrahů od Stéphane Bourgoin, to jsem se bála i zavřít oči. :)

60%

Žádné komentáře:

Okomentovat